Destek olmak ister misiniz?

Destek olmak deyince belki bir çoğunuzun aklına para ile destek olmak gelebilir fakat aşağıda yazdığım maddeleri uygulayarak da bana destek olabilirsiniz.

Her ne kadar profesyonel paylaşımlar yapmıyor olsam da (siteyi not defteri olarak kullanıyorum) içeriklerin yine iş görecek nitelikte olduğunu düşünüyorum. Sitemin olması ve site ile ilgili işlerle uğraşmak hoşuma gidiyor. Bana destek olarak motivasyonumu artırabilirsiniz. 🙂

destek_insanlar_sen_de_katil

 1. Öncelikle AdBlock konusundan bahsedeyim.
  Eğer reklam engelleme eklentisini pasifleştirirseniz ilginizi çeken bir reklam çıktığında yayıncılar ve reklam verenler için potansiyel bir kazanç, sizin için ise faydasını göreceğiniz bir ürün/hizmet elde etme durumu olacaktır. İsterseniz sadece bu site için pasifleştirerek kontrol edebilirsiniz, eğer yine de hoşunuza gitmezse tekrardan kapatabilirsiniz.

  Bu arada sitede bir yazı 200 kelimeden az ise o yazıda reklam gözükmemektedir. 200 kelimeden büyük yazılarda da reklam rahatsız edici nitelikte değildir.

 2. Yorum atabilirsiniz, yorumlar iyidir.
  Sitedeki içeriklere ya da ziyaretçi defterine yorum yazarak destek olabilirsiniz. Bu tarz şeyler “Ooo yazılarımız da okunuyormuş, iyi iyi.” benzeri bir düşünce oluşturuyor ve motivasyon artırıcı etkisi oluyor. Tabii her yorum derken saydırılmış, gömülmüş yorumları kastetmiyorum. 🙂 Ayrıca güzel, değer katan bir yorum herkes için faydalı olabilir.
 3. Sosyal Medya Sayfaları, Grupları vs.
  Sosyal medyada sayfalarımızı takip ederek de bize destek olabilirsiniz. Böylelikle içeriklerimi sosyal medyada paylaşmak için sebep de vermiş olursunuz. İlgili sayfaları aşağıda verdim, neredeyse hepsi boş ama ara sıra paylaşım yapmaya gayret edeceğim. Yani spam tadında paylaşımlar yapmıyorum.
  Facebook: Endüstri Mühendisiyim Facebook Sayfası
  Twitter: Endüstri Mühendisiyim Twitter Sayfası
 4. İçerikleri paylaşabilirsiniz.
  Sitedeki içerikleri sosyal medya hesaplarınızda veya konu ile ilgili sitelerde paylaşarak bize destek olabilirsiniz. İlerde bir gün şunu dememe sebep olabilirsiniz: “Site işlerinde en çok tatmin olduğum an daha önce hiç karşılaşmadığım bir kişinin bilgisayarında benim yazımı paylaştığımı gördüğüm andı.” Yersen. 😀 Tabii ben o bilgisayara niye bakıyordum o da ayrı bir konuşma konusu.

Neyse, çok da uzatmadan sonlandırayım, sağlıcakla kalın.

Yararlanılan Kaynaklar
Bu sayfa aşağıdaki sayfadan esinlenerek hazırlandı:
http://bloghocam.blogspot.com/p/destek-ol_13.html