Etiket: android

Android Dropdown Menüden Portable Hotspot Açmak

Üstten açılan siyah menünün üst kısmında çeşitli butonlar var (toggle buton olarak geçiyor, yani basıldığında basılı kalıyor, tekrardan eski haline gelmesi için bir daha basmanız gerekiyor) ve biz de oraya bir buton daha ekleyeceğiz: Tahmin edebileceğiniz üzere Portable Hotspot butonu! Başlayalım.

Android Şarj Yüzdesini Gösterme

Android telefonda ekranda normalde pil gösteriyor ve bu pildeki şarj seviyesi yanılmıyorsam %20’lik artışları veya azalışları gösteriyor. Biz bunun yanına yüzdeyi de ekleyeceğiz.Sistem Temizliği İçin Eski Dost: CCleaner

Eski dost dediğime bakmayın, o bilgisayar için geçerli, bununla birlikte android’e kurmak bir türlü nasip olmadı. Bir sebebi de CleanMaster denilen apk’nın poülaritesine kanmış olmamdı. Nihayet kurdum ve dedim ki: İşte bu!
Android Dünyasının Çılgın Ofis Uygulaması: WPS Office

Gerçi ios desteği var mıdır bilmiyorum ama ben işin android tarafında olduğumdan dolayı ona göre yazacağım. Evet, akıllı telefonların önemli avantajlarından bir tanesi de ofis dosyalarını mobil ortamda da sunabilme imkanıdır. Ben de bu konuda oldukça başarılı bir uygulama olan WPS Office uygulamasına kısaca bir değineceğim.
Android Wi-Fi Alanını Etkinleştirme

Android telefonunu modeme çevirip değişik cihazlar üzerinden kullanmak isteyebiliriz, peki telefonu bir wi-fi alanına çevirmek için ne yapmamız gerektiğini görelim. Adım adım yapılması gerekenleri listelemeye çalıştım.Etkili Bir Belge Tarama Uygulaması: Office Lens

Belge yazdığımıza bakmayın, akıllı tahtalar ve fotoğraflarda da çalışabiliyor. Bu uygulama telefonunuzu adeta bir scanner’a çeviriyor. Çektiğiniz fotoğrafları iyileştiriyor, ofis dökümanlarına kolayca eklemenizi sağlayarak sizi zahmetten kurtarıyor. Özelliklerinden de bahsedeyim.