Etiket: asp.net

ASP.NET ile ilgili konu anlatımları, örnekler, ipuçları, uygulamalar.

ASP.NET MVC öğrenmeden önce WebForms öğrenmeli miyim?

Heeyt, soruya gel! Kuş serisine ciddi anlamda hiç başlamadığım ASP.NET MVC’yi de eklemeye karar verdim ama önümde dağ gibi bir soru duruyordu? ASP.NET WebForms’u öğrenmeli miydim, öğrenmemeli miydim? İşte bütün mesele buydu bu aşamadan sonra. Neyse ki benden önce de bu soruyu soranlar olmuş da millete sormaktan kurtuldum.net start w3svc Komutu Çalıştırma Problemi

IIS ile bir şeyler deneyeyim dedim hemen naz yapmaya başladı: IIS’yi başlatayım dedim sorun çıktı: w3svc hizmeti ‘.’ bilgisayarı üzerinde başlatılamıyor. Araştırdım. net start w3svc servisini çalıştırın yazmışlar. Denedim, sonuç: “5 sistem hatası oluştu. Erişim engellendi.” hatası verdi. Neyse bir çözüm buldum da çalıştı.
ASP.NET Menu Kontrolünü Yatay Yapma

ASP.NET menü kontrolünü ilk olarak eklediğinizde menü dikey olarak gelmektedir. Peki bu menüyü yatay hale nasıl (Orientation) getirebiliriz? Yapalım, görelim.
ASP.NET localhost klasörü nerede?

Evet, PHP ile uğraşanlar çok iyi bilirler ki ilk önce XAMPP, WAMP, AppServ gibi programlar kurulur ve localhost üzerinden yürünür. Peki ASP.NEETTİ bu klasörü?