Etiket: faydalı bilgiler

“Vaaay, bunu öğrendiğim iyi oldu.” temalı yazılar.Firefox Instagram Web’den Mobil Arayüzü Açmak (Eklentisiz)

Masaüstü cihazlarda Instagram’da mobil arayüzü aktif edebilmek için user-agent değişikliği yapmak gerekiyor. Bunun çeşitli yolları var tabii (manuel müdahale, eklenti) ama bugün başka bir alternatif geldi aklıma. Çok da güzel çalıştı.Hatalı İndirilmiş ve Boyutsuz Dosyayı Silmek

Sanırım IDM üzerinden indirdiğim bir dosyaya artık ne olmuşsa kendisi görüntü olarak “İndirilenler” klasöründe duruyor ama gel gelelim dosya silinmiyor. Çünkü öyle bir dosya yok(muş)(!) Diskte yer kaplıyor gibi de görünmüyor. Sildim ama namıssızı!

Kota Dostu ve İlginç, Metin Tabanlı 53 Subreddit

Malum bu internet sağlayıcıları tuttukları aboneyi en az 2 sene bir silkeleme işleminden geçirdiklerinden kala kala mobil internete kalabiliyoruz. Onlar da ayrı bir silkme meraklısı tabii ama yine de bu zor şartlarda interneti daha güzelleştirebilecek şeyler var.Firefox Kayıtlı Parolalarla Giriş Yapamama Sorunu

Bu firefox denilen tarayıcı parolaları filan bir kaydediyor ama eğer bir kullanıcı adında güncelleme vs. yaptıysanız sıkıntı çıkarabiliyor. Aynı gıcık olayı 3. kez yaşamamdan mütevellit konuya el atayım dedim.
ATM’den çektiğiniz parayı neden saymalısınız?

ATM’ler konusunda sıkça sıkıntı yaşamış birisi olarak bugün de bu konuya gelince ben de bir şeyler yazmak istedim. Gerçi bu yazıyı uzun zaman önce hazırlamıştım ama birkaç sebepten dolayı yayımlayamamıştım, bu zamana denk geldi diyeyim.