Etiket: sözlük

Siteyi bi milyoncu yapmaktan çekinmediğimin göstergesi olan etiket.

Seyyanen zam nedir?

Eğer maaşları yüzdeye göre değil de herkes için belirlenen miktar kadar artırırsanız seyyanen zam oluyor. Bulduğum açıklamaları bir örnekle paylaştım.Caret browsing nedir?

Kabaca bir sitede caret karakterleri ile yapılan gezintidir diyebiliriz. Caret karakterini anlatması biraz uzun bir iş ama klavyedeki karşılığı ok tuşlarıdır diyebiliriz. Tıpkı word dosyasında karakterler imleçle hareket edebildiğiniz gibi tarayıcıya da bir imleç eklenir ve bu imleci oklarla hareket ettirebilirsiniz.Rekolte nedir?

Rekolte kelimesi ile ilgili bilgi derlemesi yaptım, ilginç bir şekilde neredeyse her yerde sözlük anlamları ile ilgili şeyler yazıyordu, belki de iyi arayamadım ama yine de bir iki bir şey buldum.DDoS nedir?

Son günlerde Reddit, Twitter, Spotify gibi önemli siteleri etkileyen küresel çaptaki DDoS saldırıları, komplo teorileri şöyle dursun, biz de DDoS’un ne olduğu hakkına kısaca bilgi vermeye çalışalım.Stok fotoğraf nedir?

Stok fotoğraflar bir çok alanda kullanılabilir fakat ben web siteleri ile ilgili olan kısımla ilgili bir şeyler aktarmaya çalışacağım.Breadcrumb menü nedir?

Arama motorları tarafından da kullanılması önerilen breadcrumb menü hakkında genel bilgiler paylaşayım.