Firefox Kayıtlı Parolalarla Giriş Yapamama Sorunu


Bu firefox denilen tarayıcı parolaları filan bir kaydediyor ama eğer bir kullanıcı adında güncelleme vs. yaptıysanız sıkıntı çıkarabiliyor. Aynı gıcık olayı 3. kez yaşamamdan mütevellit konuya el atayım dedim.

Sorun
Firefox kullanıcı adı/parola güncellemesi olduğunda kaydedilsin mi diye soruyor ama gel gelelim güncelledikten sonra ne oluyorsa artık, istediğim parolayı getirmiyor. Delirtti en son.

Çözüm
Çözüm parola yöneticisine gitmekte, çöplüğe dönmüş resmen, artık kayıt olduğumu unuttuğum sitelerin bilgilerini bile buldum, o derece karışmış ortalık.

 1. Ayarlara Giriş
  Hamburger menüye tıkladıktan sonra Options seçeneğini seçerek ayarlara giriş yapalım.

 2. Güvenlik Sekmesine Giriş
  Gelen pencerede Security seçeneğini seçelim ve oradan devam edelim.
 3. Kayıtlı Parolalar
  Gelen pencerede Saved Logins butonunu bulun ve tıklayın. Kaydedilen parolaların listesi gelecek.
 4. Kayıtlı Parolalar Penceresi
  Şimdi açılan pencerede ilk başta parolalar görülmeyebilir, güvenlik açısından mantıklı olmakla birlikte Show Passwords butonuna tıklayarak ilgili parolalar da listeye dahil edilebilir.

  Siz arama yaparak listeyi filtreleyebilirsiniz, gereksiz, fazla vs. olan ve aynı kullanıcı adı, parola ve site üçlülerini bulun ve temizleyin. Dikkat ederseniz üç parametre saydım, aynı kullanıcı adı – şifre kombinasyonunu başka sitelerde de kullanıyor olabilirsiniz.

  Parolaları değiştirmek için de ilgili parolaya çift tıklıyoruz ve düzenleme moduna geçmesini sağlıyoruz. Değişikliği yaptıktan sonra boş bir yere tıklarsanız yeni halini kaydedecektir.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir