İletişim

Merhaba, konu40.com web sitesinin iletişim sayfasındasınız. İletişime geçmek isterseniz sayfanın altındaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Yorum Bölümüne Git


6 Cevaplar

 1. Sibel dedi ki:

  Merhabalar,

  Öncelikle sitenizin içeriği çok faydalı. Ne güzel böyle bir uğraşınızın olması. Asp.NET ile tasarladığım bir sitede SQL db bağlantısı için MsSql Server kurup veritabanı oluşturmak yerine Visual Studio’nun içinde yer alan dahili araç ile sql veritabanımı oluşturdum ancak

  SqlConnection conn = new SqlConnection("Data Source=.; 
                      Initial Catalog=blogDB; 
                      Integrated Security=True");
        conn.Open();
        SqlConnection.ClearPool(conn);
        SqlConnection.ClearAllPools();
        return(conn);
  

  yukarıdaki bağlantı kodlarında hata ile karşılaştım. Bu konuda bir makaleniz var. İnceledim. Ancak hala çözemedim. SQL db bağlantılarını hostinge atarken sorun çıkmaması için bu şekilde yapmak istiyorum. LocalDb ile oluyor ancak sonrasında bir sürü hata çıkması muhtemel. Bu sebeple makinamdan bağımsız bir windows server’a projemi attığımda çalışsın istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Cevaplarsanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar…

 2. Musa Seyroğlu dedi ki:

  Bence site adını değiştirin çok geç olmadan çünkü domain inanılmaz uzun.

  • eMB dedi ki:

   Musa Bey, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Çok doğru bir tespit yapmışsınız. Ayrıca bu ay bu düşünceyi tetikleyen ikinci kişi oldunuz.

   • Aslında son bir aydır benim de kafamı kurcalıyor ama anahtar kelimeye en yakın olarak bunu bulabildim. İnsanlar makarna stoklar gibi alan adı stoklayınca bize de çok bir şey kalmadı maalesef. Anahtar kelime de uzun olduğundan sıkıntı oluyor haliyle.
   • Bir de webmaster, sosyal medya, pazarlama temalı çalışmalardan da çok sıkıldım, artık sadece içerik paylaşmak ve başka da bir şey yapmak istemiyorum. Site adını değiştirince yine bunlarla uğraşmak durumunda kalacağım. Aslında uğraşırım da çok da verimli olmadığından pek içimden gelmiyor açıkçası.
   • Ayrıca şu sıralar biraz daha az para harcamam gerekiyor. : )

   Yukarıdaki sebeplerden dolayı alan adı değiştirme gibi bir işe pek de girmek istemiyorum doğrusu ama akışına bırakacağım, belki değiştiririm, belki değiştirmem ama denk gelir de fırsat yakalarsam değiştiririm. Site konusundaki, nasıl desem, ruh halim bu şekilde özetle.

   Tesiyeniz için tekrardan teşekkür ederim.

 3. taha dedi ki:

  merhaba. Site kurmak istiyorum kafamı dağıtmak boş zamanlarımı uyuyarak geçirmemek için. wordpress’in temalar bölümündeki temalardan “vira” i kurdum. Fakat, temanın önizlemesindeki görünümü bir türlü elde edemedim. “Görünüm” kısmını kurcaladım fakat hala yapamadım. önerebileceğiniz bir video yazı vs var mı?

  • eMB dedi ki:

   Merhaba Taha Bey.

   • Sitenize baktım, temanızdaki Görünüm > Bileşenler > Header Ads bileşeninde istemediğiniz öğeleri kaldırarak daha düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.
   • Sitede tema ile ilgili bir döküman da paylaşılmış: Buradan ulaşabilirisiniz.
   • Not olarak belirteyim, yazı ingilizce ama kalın harfli yönlendirmeler ve resimlerle sıkıntı çıkmadan uygulayabilirisiniz yazılanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir