Kategori: Diğer

Konu dışı paylaşımların yapıldığı kategori.


Firefox Instagram Web’den Mobil Arayüzü Açmak (Eklentisiz)

Masaüstü cihazlarda Instagram’da mobil arayüzü aktif edebilmek için user-agent değişikliği yapmak gerekiyor. Bunun çeşitli yolları var tabii (manuel müdahale, eklenti) ama bugün başka bir alternatif geldi aklıma. Çok da güzel çalıştı.Firefox Quantum Highlights Bölümünü Kapatmak

Bu higlights bölümü başta güzel gibi geliyordu da yok arkadaş bazen sitelerin içerik görselleri ya da clickbait başlıkları sıkıntı olabiliyor. Bu yüzden kapatmanın daha iyi olacağını düşündüm.
Android Dropdown Menüden Portable Hotspot Açmak

Üstten açılan siyah menünün üst kısmında çeşitli butonlar var (toggle buton olarak geçiyor, yani basıldığında basılı kalıyor, tekrardan eski haline gelmesi için bir daha basmanız gerekiyor) ve biz de oraya bir buton daha ekleyeceğiz: Tahmin edebileceğiniz üzere Portable Hotspot butonu! Başlayalım.Firefox Kullanıcı Profillerine Ulaşmak (Eklentisiz)

Farklı kullanıcıların kendi kişisel kısayollarını, eklentilerini, yer imlerini oluşturmasını sağlayan profillere erişim konusunda işin genel mantığını anlatmaya çalıştım. Ayrıca kolaylaştırıcı ipuçlarını ve işime yarayabilecek bilgileri, başıma gelenlerle beraber derledim.
Hatalı İndirilmiş ve Boyutsuz Dosyayı Silmek

Sanırım IDM üzerinden indirdiğim bir dosyaya artık ne olmuşsa kendisi görüntü olarak “İndirilenler” klasöründe duruyor ama gel gelelim dosya silinmiyor. Çünkü öyle bir dosya yok(muş)(!) Diskte yer kaplıyor gibi de görünmüyor. Sildim ama namıssızı!