Kategori: Güncel

İş, yazılım, teknoloji, endüstri gibi konularda güncel paylaşımlar.

WordPress 4.8 güncellemesi geldi.

Yeni güncellemede (WordPress 4.8 Evans Güncellemesi) bileşenlere yeni özellikler kazandırılmış ben de bunlar hakkında birkaç şey yazmak istedim.
Amazon Web Service Bey ne yapıyorsunuz siz?

Malumunuz birkaç gün önce Amazon Web Services (AWS) çökme olayı yaşandı ve Giphy, Medium, Slack, Quora ve diğer birçok büyük site de bu durumdan etkilendi. Ben de vay anam vay neler dönmüş Serhat ya edasıyla araştırmacı gazatacılıgımı gonuşdurdum!

Efsane telefon Nokia 3310 geri döndü!

Nokia 3310… Tam hatırlamıyorum ama şöyle bir laf söyleniyordu bir aralar: “Gidişi olur, dönüşü olmaz. Dönüşü olur, eskisi gibi bulamazsın.” Heeeh, bu yeni 3310 da tam olarak bu duruma düşmüş.Whatsapp’ın yeni güncellemesi olay oldu.

Ne var ne yok diye sitelerde dolanırken Whatsapp’a güncelleme geldiğini öğrendim, bununla birlikte neredeyse herkes saydırıyordu. Ben de şaşkındım, çünkü ota b*ka güncelleme yükleyen telefonceğizim bu güncellemeyi yapmamıştı. Kendimden hiç beklemeyeceğim bir hareketi yaptım: Google Play üzerinden bizzat güncelledim.
Daha Zeki Bir Google Translate

Google Translate artık yapay zekanın desteği ile çok daha iyi çeviriler yapabilecek. Son güncelleme ile beraber çok daha iyi sonuçlar üretebilen Google Translate için neler yapıldı?Saat kaç? (30.10.2016)

Malum, saatle ilgili değişiklikler üst üste geldiğinden dolayı ülkece saatin kaç olduğuyla ilgili sorular soruluyor. Ben de windows saati üzerinden doğru saati bildirmek istedim.