TTNet Sözleşmede Kaç Gün Kaldığını Telefonla Öğrenme


TTNet’in sözleşmesi bitmeye yakınmış ve ne kadar kaldığını internetten bir öğrenmeye çalışayım dedim ama TTNet’in muhteşem(!) sitesinde biiiir halt bulamadığımdan telefonla bir arayayım dedim.

Adımlar
Aslında adım filan yok, 444 1 444’ü arıyorsunuz ama müşteri hizmetlerini beklemeye gerek kalmayabiliyor. Bendeki durumu anlatayım.

 1. Hizmet No
  Bir adet fatura ile (eğer hizmet numaranızı biliyorsanız buna da gerek yok) 444 1 444 numarasını (ttnet telefon şeysi) arıyoruz.
 2. Neşeli Kadın
  Başta neşeli bir kadın sesi size yönlendirme yapıyor. İnternetle alakalı seçimi yaptıktan sonra hizmet numarasını yazmamı istedi.
 3. Ciddi Kadın
  Numarayı yazdıktan sonra ciddi bir ses tonuyla yazdığım hizmet numarasını sesli olarak tekrar etti, yanlışsa 1’e bas dedi, ama doğru girdiğimden sıkıntı olmadı.
 4. Kontrolden Sonra…
  Bu sırada kayıt abla bilgi vermeye başladı: “Aboneliğiniz şu kadar gün sonra sonlanacak, eğer bir şey yapmazsanız ve kullanmaya devam ederseniz öyle bir geçiririz ki, oooof ki ne of” dedi.

Yani anlayacağınız müşteri hizmetlerini beklemeden öğrenme durumu var(mış). Ama aboneliğin bitimine yakın mı bunu yapıyor yoksa hep mi yapıyor bilmiyorum. Belki sizin de işinize yarar.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...


3 Cevaplar

 1. Burak Göç dedi ki:

  Bak bunu öğrendiğim iyi oldu. Herkes bu aralar pılını pırtısını toplayıp Türknet’in kapısını aşındırıyor. Ben de geçiş yapacağım gibi duruyor. Denedikten sonra ayrıca tekrar yorum yapacağım.

  • Burak Göç dedi ki:

   Edit; 10 haneli hizmet numaramı hırçın sesli kadına bir türlü kabul ettiremedim. Beni bırakın siz geçin.

  • eMB dedi ki:

   Vay arkadaş, ben bu yorumu niye görmemişim, çünkü ayarını değiştirip unutmuşum. 😀
   Kusura bakma başkan, valla şu taahhütsüz internet olayını ben de çok merak ediyorum, pek araştıramadım ama internet sağlayıcıları bir tuttular mı 2 sene bırakmadıklarından dolayı bir cazip geliyor bu durum ama tabii bu tarz şeylerde sözleşmeyi 1 kere filan değil, en az 5 kere filan okumak lazım, Bir tuzak muzak çıkar, sonra al başına belayı. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir